Paweł Rumian :: usługi przewodnickie

 
 

Propozycje wycieczek

Poniżej przedstawiam kilka propozycji, ale z przyjemnością podejmę się prowadzenia w dowolne inne miejsce - proszę pytać!

Tym z Państwa, którzy w górach szukają przede wszystkim odpoczynku, proponuję nietrudne, a ciekawe i piękne widokowo trasy piesze oraz objazdowe wycieczki autokarowe.

Turystom spragnionym niepospolitych doznań oferuję opcje ponadstandardowe - przejścia nocne, wyjścia na wschody słońca, trasy zimowe i inne warianty, ograniczone jedynie wyobraźnią.

jednodnioweweekendoweautokarowo-pieszeautokarowe

Propozycje tras jednodniowych

1. Z Zawoi na Babią Górę

Zawoja — Markowe Szczawiny — Akademicka Perć — Babia Góra — Sokolica — przeł. Krowiarki — Zawoja

Klasyczna wycieczka, atrakcyjna o każdej porze roku. Zdobywamy najwyższy szczyt polskich Beskidów — Babią Górę, doskonale widoczną ze znacznych odległości i słynną z rozległych panoram. Możliwe są różne modyfikacje podanej trasy, zależnie od kondycji i zainteresowania uczestników.

2. U źródeł Wisły

Wisła — dolina Czarnej Wisełki — pol. Przysłop — Barania Góra — dolina Białej Wisełki — Wisła Czarne

Obowiązkowa trasa podczas pobytu w Beskidzie Śląskim. Podejście wzdłuż źródeł Wisły, do samego początku jej biegu. Na szczycie Baraniej Góry wieża widokowa, umożliwiająca podziwianie rozległych panoram (widok na trzy państwa). Po drodze wiele atrakcji krajoznawczych (szczegóły do uzgodnienia).

3. Na Wielką Rycerzową

Rycerka Dolna — Praszywka — Bendoszka — przeł. Przegibek — Wielka Rycerzowa — Młada Hora — Rycerka Dolna

Bardzo atrakcyjna widokowo wycieczka w serce tzw. Worka Raczańskiego, leżącego w zachodniej części Beskidu Żywieckiego. Po drodze rozliczne panoramy, ślady gospodarki pasterskiej i jedyne w Polsce schronisko Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

4. Wschód słońca na Babiej Górze

Zawoja Markowa — Markowe Szczawiny — przeł. Brona — Babia Góra (wschód Słońca) — Zawoja

Treściwa nocna wyprawa, dostarczająca niezapomnianych wrażeń. Wyjście późną nocą z Zawoi do schroniska na Markowych Szczawinach. Tam chwila wytchnienia, następnie nocne podejście na szczyt Babiej Góry i oczekiwanie na świt. Po wschodzie Słońca, zejście na dół szlakiem zależnym od preferencji uczestników, powrót w godzinach porannych.

Propozycje tras weekendowych

5.

6.

Propozycje tras autokarowo-pieszych

7. Śladami Jana Pawła II — jednodniowa

Kraków — Kalwaria Zebrzydowska — Wadowice — Ponikiew — Groń Jana Pawła II — Leskowiec — Krzeszów — Kraków

Wycieczka autokarowo-piesza po miejscach związanych z Janem Pawłem II. Podróż rozpoczynamy w Krakowie, następnie udajemy się autokarem do Wadowic. Po zwiedzaniu miasta jedziemy do Ponikwi, skąd udajemy się pieszo na Groń Jana Pawła II. U celu wizyta w Sanktuarium Górskim, odpoczynek w schronisku i spacer na Leskowiec. Następnie zejście do Krzeszowa i powrót autokarem do Krakowa.

8.

Propozycje tras autokarowych

9.

10.

 
© 2009 by Paweł Rumian